מדריך קצר לבניית תכנית אימונים עצמית ולהתמיד בה

by @betlehem.golla

בתקופה האחרונה התעצלתי להתאמן.

הייתה לי תקופה של מספר חודשים, ממושכת, בה התאמנתי לתחרות ריקוד על עמוד וקצב האימונים שלי היה גבוה ברמה של כל יום אימון בסטודיו. וכשמועד התחרות התקרב, זה גם הואץ לכל יום אימון פרטי עם המאמן שלי (משמעותית אינטנסיבי יותר).

לאחר התחרות, הייתי בהפסקת אימונים קצרה. בעיקר מהעמוד, אבל לא רק. הייתי בהפסקה יזומה של אימונים אינטנסיביים.

כלומר, התאמנתי, הזזתי את הגוף – אבל אם לפני כן הייתי רגילה להתהפך, לעשות שפגאטים, ותרגילי כוח על העמוד. אז מתכונת האימונים החדשה התבטאה בעיקר במתיחות כלליות לגוף (10 דק ביום) וככה למשך שלושה שבועות.

למען ההבהרה: אין בזה כל רע. הבעיה היחידה היא שאני מאמינה שצריך להתאמן יותר. שהגוף שלנו דורש יותר מטבעו. מה שלא טבעי זה אורח החיים היושבני של המאה 21; לכל מקום אפשר להגיע בישיבה, והכל אנחנו עושים בהקשה על כמה מקשים מקסימום.

אם זה מספק ומשרת לתקופה כלשהי – היידה. אבל, בשביל להיות הגרסה הכי טובה של עצמנו עלינו לאתגר אותנו ולדרוש יותר.

במילים אחרות: צריך ואפילו חייב להתאמן!!! אין איך לברוח מזה. ואפילו כל יום. והיופי בחיים במאה 21 זה שקל גם לעשות את זה לבד.

אז, איך תבני לעצמך תכנית אימונים מותאמת אלייך וגם תתמידי בה? שאלי את עצמך:

מה המטרה שלך באימון? מה את הכי רוצה להשיג כתוצאה?

הכי קלישאה אבל באמת עובד – אם את לא רגילה להתאמן, את חייבת לדעת ואם את רגילה להתאמן, זה יכניס לך תחושת טעם לאימונים שלך. להתגמש? לרדת במשקל? מה המטרה שלך?

איך את הולכת להתאמן?

כמובן לתוצאות מהירות יותר שבעיקר מתבססות על התמדה לטווח ארוך יותר, הדרך הקלה ביותר להתמיד זה בליווי מאמן צמוד. גם אם לא מדובר בכל יום אימון עם מאמן, מספיק פעם/פעמיים בשבוע לטובת תחושת ההתקדמות והאימון כמשימה.

כאנשים אנחנו נוטים לוותר לעצמנו יותר, אז דמות קשוחה שתכריח אותנו תחת הכותרת "מאמן" זה פתרון מצוין. ואם אתן בכל זאת מעדיפות להתעקש על 'לבד' אז ממליצה להיעזר באנשים באונליין: היום הכל זמין ביוטיוב, אבל אפשר גם לעקוב מאמנות כאלה ואחרות באינסטגרם/טיקטוק/פלטפורמות אחרות.

באופן אישי אני אוהבת את החופש לבחור מתי אני מתאמנת וזה קל יותר כשאת מתאמנת לבד. לפני העמוד זה תמיד היה אני, הגוף שלי והמזרן יוגה. מעולם לא שילמתי לאימון בחדר כושר. ובקיצור, הכל לרשותך, אל תשתמשי בתירוץ.

כמה פעמים בשבוע את הולכת להתאמן? ומתי במהלך היום?

אני בעד כל יום כמו שאמרתי, גם אם זה רק 10 דק ביום – אבל את תחליטי לגבי עצמך בהתאם ללו"ז שלך, לזמנים שלך, למצב כוח הרצון שלך במהלך היום. אבל, שימי לב – תחליטי מראש ותתחייבי לזה.

בספורט, כמו בהרבה מאוד דברים אחרים בחיים: זה תוצאות או תירוצים.

או שנתאמן ונראה תוצאות בשטח – או שנמצא תירוץ למה לא להתאמן וגם התוצאות לא יגיעו. זאת בחירה שלנו.

More about Wellness

mindset
"זה הכל בשבילך" – שיחה על שפע
12/09/2023
mindset
"סומא" – שיעור נוסף מבית כמעט מלאכים
05/09/2023
mindset
מה זה המטריקס?
29/08/2023

Back to the Shop

Gift Card

200-1,500

Luna Top

159

Luna Shorts

234