היתרונות בלהוסיף גמישות לחיים שלך

by @betlehem.golla

בקצרה; גמישות זאת היכולת לנוע בטווח תנועה בלתי מוגבל וללא כאב. למרות שגמישות הגוף משתנה מאדם לאדם ותלויה בסיבות שונות, יש טווחים מינימליים שנחוצים לבריאות הכוללת של המפרקים והגוף.

בעולם של תמונות יפות באינסטגרם עולה גם הביקוש לדעת לעשות תרגילי גמישות אסתטיים ויפים שישתלבו יפה בפיד (מסוג שפגאט וגם גשר), אבל מעבר ליתרון האסתטיקה – יש עוד מלא יתרונות בתרגילי גמישות לבריאות שלנו. למעשה, מדובר בספורט בפני עצמו ומרכיב חיוני בכושר הגופני שלנו.

גזרי ושמרי לך: שלושת היתרונות בלהיות גמישה

1 מניעת פציעות – מפרקים, שרירים וגידים אלסטיים מפחיתים משמעותית את הסיכוי של הגוף להינזק בתנועה חדה ומאולצת (כמו נפילה).

2 גו זקוף – החיים בעולם המערבי הם חיים 'ישבניים', רוב הפעולות הם מסוג ישיבה, כמו: נהיגה, עבודה במשרד וכו'. כל אלה מובילות לכיפוף עמוד השדרה והצוואר. לכן תרגולי גמישות ככלל ותרגילי גמישות הגב בפרט מחזקים את השרירים ומסייעים להזדקפות הטבעית של הגוף

3 איזון נפשי – לא סתם אימוני יוגה, שמתקשרים לאיזון בין הגוף-לנפש, כוללים בתוכה הרבה תרגילי גמישות. התנועה האיטית בגמישות כוללת ריכוז בנשימה במהלך התרגילים ומאפשרת לשרירים להיות רפויים יותר באופן שמשפיע על מערכת העצבים לפעול באותו האופן.

טיפ פרקטי:

הכניסו באופן קבוע שגרת מתיחות בתוך האימונים שלכן, לפני ולאחר אימון. גם אם אתן לא מבצעות אימוני גמישות מוכוונים באופן קבוע, אתן תראו את ההשפעה המיידית על השרירים שלכן, היציבה ואפילו המצב הרגשי שלכן 💜

More about Wellness

mindset
"זה הכל בשבילך" – שיחה על שפע
12/09/2023
mindset
"סומא" – שיעור נוסף מבית כמעט מלאכים
05/09/2023
mindset
מה זה המטריקס?
29/08/2023

Back to the Shop

Jasmine Flare

222

Gift Card

200-1,500

Crop Tank

199