כוחן של אפרמציות חיוביות

אפרמציות חיוביות ומנטרות שימשו במהלך השנים ככלים לשיפור וצמיחה אישית, במיוחד במסורות רוחניות ודתיות. בעוד יש פרקטיקות וכלים מגוונים לשימוש במנטרות, בסופו של דבר מדובר בכלי שהשימוש בו מאפשר למוח האדם להיות בכוונה להשגת התוצאות הרצויות בחיים.

מנטרה היא למעשה מילה או משפט שלם, הנאמרות בחזרתיות על מנת להשפיע על התודעה.

מחקרים מראים שאפרמציות ומנטרות כאחד יכולים להשפיע באופן  משמעותי על המוח וגוף האדם. ההשפעה יכולה להגיע לידי ביטוי באופן עיבוד המידע במוח, שיפור המיקוד והקשב של הגוף, הפחתת מתח וחרדה ועוד.

דמיון מודרך זאת שיטה המחייה באופן ויזואלי תמונות ומצבים, באופן הממשי ביותר בדמיון של האדם המודרך. כמו המנטרה, גם לדמיון מודרך מגוון יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים: זאת שיטה המחזקת את הביטחון העצמי, מגבירה את המוטיבציה ומפחיתה מתח וחרדה, ובנוסף מאפשרת לשפר ביצועים בתחומים שונים (זה יכול להיות ספורט, מוזיקה ואפילו עסקים).

מחקרים הוכיחו שאנשים שהשתמשו באחת מהשיטות לעיל באופן יומי שיפרו באופן משמעותי יותר את מצב הרוח שלהם, מערכות היחסים שלהם, הביטחון העצמי ואפילו רווחתם הכלכלית.

אנשים שמסגלים לעצמם הצהרות חיוביות ודמיון מודרך התואם את החיים אשר הם רוצים למעשה מבצעים 'תכנות' מחדש למחשבות שלהם על עצמם, על העולם ועל הגישות שלהם בנוגע לאירועים בחיים. כך, באופן לא מודע פעימות המחשבה החדשות מתחילות לתפוס נפח בחייהם והם מתחילים לחיות עפ"י 'האדם החדש' שהם אומרים לעצמם כל בוקר שהם וחייהם מתחילים להשתנות בהתאם.

דוגמאות להצהרות חיוביות שיכולות לשמש אתכן:

"הכל קורה למען טובתי העליונה ביותר, אני בטוחה ואהובה"

"אני בריאה ושלמה. בריאות זה חלק ממני ומהגוף שלי"

"אני מלאת תודה על האהבה שיש בחיי"

"אני מקבלת בברכה הזדמנויות חדשות בחיי"

אולי יעבוד גם לכן, אז מה אכפת לכן לנסות? כמובן שאתן יכולות גם לייצר והתאים בעבורכן את ההצהרות שמתאימות לכן יותר.

—————————————————————–

מקור: https://www.sclhealth.org/blog/2019/09/16-mantras-to-start-the-day-off-right/

More about Wellness

mindset
"זה הכל בשבילך" – שיחה על שפע
12/09/2023
mindset
"סומא" – שיעור נוסף מבית כמעט מלאכים
05/09/2023
mindset
מה זה המטריקס?
29/08/2023

Back to the Shop

Luna Shorts

234

Luna Top

159

Gift Card

200-1,500