"זה הכל בשבילך" – שיחה על שפע

by @betlehem.golla

החלטתי לכתוב פוסט על תודעת שפע – עוד נושא שהוא מאוד לעוס בכל מקום בשנים האחרונות, שזאת מחשבה שהיא לא שפע בפני עצמה אז איך בכלל אני מעזה לרצות לכתוב לכן על שפע? ובכל זאת אני כותבת. כי ממש במקרה הפלייליסט שלי מתנגן ברקע, בדיוק כשסיימתי לכתוב את הכותרת, עם השיר "זה הכל בשבילך" (דני סנדרסון, מזי כהן) ובאופן אקראי לחלוטין.

ולמרות שזה שיר שהקשבתי לו כל כך הרבה מאוד פעמים בעבר (מי לא? שיר כל כך טוב) – לפתע כל אחת ואחת מהמילים שלו היתה מדויקת לי ונחתה עליי ברגע הנכון שנתן את כל המשמעות לשיר ולכתיבת הפוסט הזה מלכתחילה. פוסט שהתחיל עם מחשבה שמתמצתת בעיני את כל מהות השיר.

הניגודיות הבלתי מותנת הזאת בין לדעת שכלללל העולם כאן עבורך אז תחלמי ובגדול לבין – לחיות את הרגע, ההווה והחיים עצמם עם הקשיים היומיומיים שמתלווים אליהם. הבירוקרטיות והסחות הדעת שיש לצלוח גם אותם.

כל השיר הזה הוא למעשה דו שיח בין איש חולמני, שמשתמע שהוא אדם די פשוט בסך הכל, לבין מישהי שהוא אוהב ומבטיח לה שכל המתנות הכי יקרות בעולם יהיו שלה, גם אם אין לו יותר מדי כרגע להציע לה.

בדיוק כמו שהשקיעה, הכוכבים והניסים שיכולים לקרות בכל יום מחדש (וגם הם מיועדים עבורה) בחינם וללא מאמץ. תמצית השפע בעולם. שמתמקדת בעיקר בכל האמונה שלו בעניין. אבל היא, מהצד שלה, מאוד סקפטית. לא משתכנעת לרגע אחד אפילו לאורך כל השיר. ונשמע שהיא הצד הרציונלי והמקורקע בקשר ביניהם ואפילו מבקשת ממנו 'להתעורר מהחלום בשבילה' – כי מאמי בחייאת, עם חלומות לא הולכים לקנות במכולת, נכון?

וככה בערך כל השיר – דו שיח דיאלקטי ביניהם.

אדם מאוד חולמני שמאמין בנס פח השמן מול אדם מאוד מקורקע ושכלתני שרוצה לראות תוצאות בשטח.

זאת שיחה שנשמעת לי מוכרת באופן אישי אבל ב-2 אופנים:

  1. בשיחות שלי אל מול אנשים שיותר סקפטיים ממני שלא מאמינים ביכולות העל שקיימות בכל אחד מאיתנו
  2. שיחות שלי מול עצמי שמצד אחד אני רוצה לטרוף את כל העולם, אבל מצד שני אני גם מאפסת את עצמי אל מול המציאות בה אני חיה כרגע

התלבטתי אם השתגעתי סופית, אבל אז הבנתי שאם חושבים על זה לעומק זה הוא כל הרעיון של שפע; לדעת שהכל פתוח בפניך.

כל העולם והטבע הוא ההוכחה לכך; האויר שאתה נושם, הטבע שאתה יכול לראות כמו הכוכבים והשקיעה – כל זה לא יעלה לך שקל. זה הכל בשבילך, בחינם שתהנה ממנו, פשוט כי גם אתה פרי הבריאה. וכל זה הוא תזכורת לכמה אינסוף ההזדמנויות נמצאות לרשותך תמיד.

אבל, מצד שני – כמובן שנדרש ממך גם להיות פרקטי בשטח. ללמוד להשתמש באמצעים שלך עכשיו (בשיר; אחסוך)  ולפעול למען זה (בשיר; אמצא לי עבודה).

תאמיני ותחלמי בגדול, אבל אל תשהי רק בשדות הדמיוניים ותראי כוונה שאת מוכנה לעשות דברים בעבורם.

וזה המתכון להשיג יותר בחיים האלה, בכל דבר:

תשאפי להגיע לגוף שאת חולמת עליו, את תגיעי – אבל תוותרי על הבורקס.

תשאפי לקנות את הבית שאתה רוצה, את תקני אותו – אבל תחסכי בשביל זה את הכסף.

תשאפי לנצח במרתון, את תנצחי – אבל תתאמני בהתאם.

השיר מסתיים בהסכמה של השניים שלא משנה מה – הם נשארים ביחד. הוא האביר שלה והיא הנסיכה שלנו. שזה אפילו יותר יפה מכל השיר – ההסכמה לקבל כל צד בעצמי, על כל גווניו ועל אף הניגודיות.

More about Wellness

mindset
"סומא" – שיעור נוסף מבית כמעט מלאכים
05/09/2023
mindset
מה זה המטריקס?
29/08/2023
movement
מדריך קצר לבניית תכנית אימונים עצמית ולהתמיד בה
22/08/2023

Back to the Shop

Gift Card

200-1,500

Luna Top

159

Luna Shorts

234