הנשים מאחורי ציטוטים מעוררי ההשראה של אופנה איטית

אם אתן חביבות אופנה איטית וחלוצות בתחום בארצנו הקטנטונת (ובמיוחד אם אתן משוטטות כאן) – אני מניחה שגם אתן נתקלות בכל מיני ציטוטי אופנה איטית מעוררי השראה.

מה שאין לכן מושג בטח זה שהציטוטים הנפלאים האלה מקורן בנשים מהממות ומעוררות השראה בפני עצמן שלא תמיד מקבלות את המקום והבמה הראויה להן – אז אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר.

לכבוד יום האישה 2023, החלטנו לרכז פה את שלושת ציטוטי הסלואווו פאשן האהובים עלינו, ובמיוחד כדי להזכיר לכולנו: שבחירה באופנה איטית זאת חגיגה של יום האישה מדי יום ולא רק פעם בשנה.

נתון מתוך כתבה בכלליסט על אופנה מהירה:

"הפגיעה בתעשיות המקומיות חמורה במיוחד, כיוון שהצמיחה בענף הפכה אותו לספק משרות מוביל: כל אדם שישי בעולם מועסק בתעשיית הביגוד. רוב המועסקים בענף הן נשים, ו־20% מהם הם ילדים. "בשנה האחרונה נחשפנו לסדנת יזע של ילדי פליטים סוריים בטורקיה. בסרי לנקה פגשתי עובדת שלקחה הלוואה מהחברה שבה עבדה כדי לממן טיפול שיניים. כשלא הצליחה להחזיר את ההלוואה, היא נאלצה לעבוד בזנות. המתפרה שבה היא עבדה מייצרת בגדים לשורת מותגים מוכרים".

אופנה איטית = בחירה בעצמנו. בנשים החזקות שאנחנו והשפעה על מקום טוב ושיוויני יותר עבור כולנו.

במעבר לחלק האומנותי – הציטוטים הנבחרים שלנו ומי עומדת מאחוריהם:

"Clothes arent going to change the world, the women who wear them will” – Anne Klein

אן קליין היתה מעצבת אופנה פורצת דרך ששינתה את האופן שבו נשים אמריקאיות התלבשו בשנות ה60-70.

את דרכה היא החלה כמשרטטת סקיצות ב-Varden Pettite, עד שב-1968 היא הקימה את Anne Klein & Company עם שותפה נוספת, ותוך פחות מעשור מכרה את הבגדים שלה ב-750 חנויות שונות בכל ארה"ב. העיצובים שלה היו פריטים קלאסיים גבריים עם מגע נשי.

——

“As consumers we have so much power to change the world by just being careful in what we buy” – Emma Waston

אמה ווסטון, כוכבת הארי פוטר האהובה שהוכרזה ע"י מגזין ווג "הקול של העידן החדש", ומסיבה טובה: לאמה חשבון אינסטגרם עם כ-70 מיליון עוקבים והיא משתמשת בפלטפורמה כדי לקדם שיח על אופנה בת קיימא ומותגים שפועלים באתיקה לייצור המוצרים שלהם.

האקטיביזם שלה סביב אופנה איטית החל משנת 2009 ואפילו בתפקידה בסרט הדיסני "היפה והחיה" בחרה לעבוד עם מעצבי אופנה שמתעסקים באופנה איטית כדי ליצור את הבגדים לצילום הסרט.

—–

"Clothes could have more meaning and longevity if we think less about owning the latest or cheapest thing and develop more of the things we wear” – Elizabeth L. Cline

אליזבת היא סופרת, עיתונאית וחוקרת של אופנה מהירה והפסולת שהיא מותירה מאחוריה.

ספרה הרב מכר שמתורגם לשש שפות שונות: "Overdressed: The Shockingly High Cost of Cheap Fashion" חושף את כל המחירים הסביבתיים, הכלכליים והחברתיים של אופנה מהירה על העולם.

ואילו ספרה השני: "The Conscious Closet: The Revolutionary Guide to Looking Good While Doing Good" מציע מדריך מקיף לבניית מלתחה בת קיימא לאנשים אשר רוצים לפעול לשינוי בדרכם.

בנוסף, היא בעצמה מנהלת עסק מצליח לבגדי וינטג' ויד שניה ומוכרת את מוצריה גם באונליין דרך איביי ופושמרק (פלטפורמת מכירות אונליין למוצרי אופנה).

———

מה הציטוט האהוב עליכן מבין השלושה?

יום האישה שמח 🙂

ובואו נזכור שהאחריות שלנו לחגוג אותו בכל יום, כן – גם באמצעות הבגדים שלנו.

מזמינות אותך לשתף את הפוסט לפחות עם חברה אחת!

More about Wellness

mindset
"זה הכל בשבילך" – שיחה על שפע
12/09/2023
mindset
"סומא" – שיעור נוסף מבית כמעט מלאכים
05/09/2023
mindset
מה זה המטריקס?
29/08/2023

Back to the Shop

Luna Bodysuit

263

Luna Shorts

234

Jasmine Flare

222